Skip to content

Nedir bu SEO , kısaca bakalım. Search Engine Optimization

Search Engine Optimization

SEO Nedir?

Web sitenizin içeriğindeki kelimeler ile arama motorlarında yapılan sorgular sonucunda üst sıralarda yer almak amacı ile yapılan çalışmaya kısaca SEO diyoruz.

SEO hizmeti sayesinde sitenizin içeriğindeki kelimeler ile arama motorlarında yapılan sorgular sonucunda üst sıralarda yer alarak daha çok tanınır bir firma olabilir ve daha çok ziyaretçiye sahip olursunuz. 

Google da 1 numara olmak için

Seo Şartmı?

Google, Yandex gibi arama motorları web sitenizi her koşulda kontrol edip bir konuma yerleştirirler, ancak siz onların istediği bilgiyi onların tercih ettiği şekilde sunarsanız, arama motoru da bu çabanızı karşılıksız bırakmaz, diğerlerine göre daha ön sıralara doğru yola çıkarsınız.

Üst sıralarda çıkarsanız daha çok ziyaretçiniz olur, daha çok ziyaretçiniz olunca daha da yukarı çıkarsınız, işte böyle ardışıl bir aksiyon…

Yani çabuk yol almak sitiyorsanız, SEO şart.

Hangisi daha iyi

Seo mu? Reklam mı?

Google reklamlarında ödediğiniz ücret doğrultusunda hesabınızda yer alan tutar karşılığı ziyaretçi girişini sağlarsınız.

Yani ne kadar para o kadar köfte…

Üstelik sizden daha fazla para veren hep sizden önde çıkacaktır.

Bu durumda reklama dünyanın parasını bayılacağınıza sitenize SEO yaptırmak reklama göre daha akılcı bir harcamadır ve uzun vadede getirisi her zaman daha yüksektir.

İşte GOOGLE da zirveyi zorlayan bir kaç örnek.

Şimdi yaz
Merak ettiğiniz bir konu varmı?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olalım?